עדכון לבלוג

 

במדור עולם הצילום נוספו הכתבות הבאות:

אדו"ח מבחן על מצלמת ניקון D7500

בבמלאות 100 לקיבוץ כבר גלעדיסיפור מצולם [כולל תמונות מלפני קום המדינה].

גהנס פיין – מגדולי צלמי העיתונות מטרום הקמת המדינה ולאחריה [כולל תמונות היסטוריות]

נוספו תמונות בעיקר בגלריה הראשית אבל לא רק ואתם כמובן מוזמנים לצפות .

למרות שחלה הפסקה בשלב זה בכתבות המיקס במתכונתם הרגילהאני חייב לשוב ולהתריעכי לצערנו אין שבוע ללא תאונות קטלניות עם רוכב אופנועמדובר באנשים צעירים המקפחים את חייהם לשוואעשו הכל שילדכםקרובכם וכל אדם בסביבתכם ימנע מלרכב על אופנוע בכבישזהו כלי הנוטל את חיי רוכבו במין רולטה אכזריתלעיתים גם כאשר האופנוען נהג בזהירות.

[אגבבמדור מעבר לשוטף בבלוגתמצאו מאמר מלפני שנים עלהסיכון העודף ברכיבה באופנועיםשרובו תקף גם היום ומומלץ לקרוא גם אותואז לא היו נפוצים אופניים וקורקינטים חשמליים שהינה המכה הבטיחותית הבאה בתור וכפי שזה נראה שובאינטרסים כספיים קודמים לחיי אדם תוך אוזלת יד שמתחילה במשרדי הממשלה והאחראיים לנושאשעושים מעט מדי ומאוחר מדי ]

לפני יותר מ20 שנה בדקתי עם עו"ד אמריקאי לפטנטיםכדאיות רישום של מערכת להגנה מסוימת על רוכב האופנועבמקרה של תאונההסתבר שכבר אז ,היו מספר לא מבוטל של פטנטים רשומים לביצוערק שהחברות לא מצאו כדאיות בהשקעה בנושא.

זה זמן וכעת גם בארץמצויים למכירה במחירים סבירים [למרות שלא עלינואין מחיר לאובדן חיים או נכותחליפות הגנה מתנפחות לרוכבבמקרה של תאונה.

לא מביןמדוע לא מחייבים במשרד התחבורה את כל הרוכבים להשתמש בחליפות מגן מתנפחותתוך סבסוד ממשלתי משמעותי במחיראוליכי יותר קל לשים כמה תשדירים על זהירות בדרכים שכמעט ולא משנים דבר ומשמשים כעלה תאנה לכיסוי המחדלים.

בכל מקרה המסקנות מבחינתי :

1. גם הרכב המצ’וקמק ביותר נותן הגנה טובה יותר מאשר אופנוע ועל ההורים והמשפחה לנסות ולשכנע כדי שיפחתו הנוהגים ברכב מנועי דו גלגלי.

2. על המדינה לסבסד משמעותית חליפות הגנה וציוד בטיחות לרוכבים על דו גלגלי מעבר להגברת הסברה ואכיפה בתחום.

3. אם באופן אישיאת\ה אטום לנתונים ולסיכונים ובכל זאת רוכב על אופנוע\קטנוע בכבישתרכוש ותשתמש בחליפת מגן מתנפחת בכל נהיגה [גם הקצרה ביותר ותקפיד על זהירות מרבית.

———————————————————————————————————–

לפני כשנה וחצי הוציא שלמה ארצי את אלבומו ה-26 "קצפת” . שלא כרגיל חלקן של הביקורות  לא אהבו את האלבום ואת מרבית השירים. כתבו שהוא נשמע עייף, משועמם. שהטקסט שכתב אינו מגובש ולעיתים רשלני. שהוא איבד את החיוניות ועוד ועוד.

לעניות דעתי, זהו אלבום שצריך להאזין לו כמה וכמה פעמים, עד שהוא מתיישב טוב יותר באוזן ומשם תבחרו כמה שירים שיהפכו עם הזמן ועם האזנות חוזרות לטובים יותר ויותר כמו יין שהולך ומשתבח.

כדוגמה מתוך האלבום אתם מוזמנים להאזין לדואט עם דקלה בשם: מחמל נפשי. האזנה נעימה.

בפרוס החג [תלוי מתי אתם קוראיםתרשו לי לאחל לכולנו שנה טובה ומאושרת ושיתמלאו כל משאלות הלב לטובה.