כתבת מיקס 8

הורדת המע"מ וקביעת מחיר מטרה לדיור לזוגות צעירים – תחילתו של השינוי המיוחל או מס שפתיים ועבודה בעיניים.

אני לא מתומכי מר יאיר לפיד, לא הצבעתי עבורו ולא טיפחתי ציפיות ממנו וממפלגתו. עם זאת האיש ידע לנצל היטב את הוואקום הציבורי ואת הרצון לשינויי. 19 מנדטים אינם באים ברגל והם מהווים הוכחה לתסכול הקיים ולכמיהת הדור הצעיר [ ואף המבוגר ] לסדר עדיפויות שונה לגבי יוקר המחיה בארץ, בדגש על שוק הדיור.

oldwoman

עד ליוזמתו בנושא הורדת המע"מ לדירות עד 1.6 מיליון שח לזוגות צעירים וזכאים , הסקרים נבאו למפלגתו ירידה חדה, עד כמעט התרסקות. האם יישום ההצעה לביטול המע"מ מהווה שינוי כיוון ? לדעתי, בהחלט . העובדה לפיה מספר לא מבוטל של כלכלנים אינם תומכים בהצעה, רק תעצים את האפקט ותעניק לו את התמיכה הציבורית, שהוא כל כך זקוק לה. לדעתי אי מימוש היוזמה והשארת שוק הדיור ברמת המחיר הנוכחית או גבוהה ממנו, תגרום למפלגתו להפוך למפלגה שולית בבחירות הבאות [שכנראה יוקדמו] ולהתפרצות המחאה החברתית כבר בקיץ הקרוב, מחאה שתלווה כנראה גם, בלא מעט אלימות והלוואי ואני טועה [בנושא האלימות].

גם נושא מחיר המטרה ייבדק לגופו, בהתאם להצהרת שר השיכון מר אורי אריאל, המחירים ירדו ב 20% . האם באמת כך יקרה או שהמחירים כמעט ויישארו על כנם, זאת נדע בעוד מספר חודשים ספורים. ברור לכולם כי גם הוזלה של 18-20% מרמת המחיר הנוכחית אינם מהווה את סיומו של המשבר, אבל היא בהחלט צעד מהותי בכיוון הנכון.

DSC_2184מ (Large)

צריך להבין כי הנתון של 160 משכורות חודשיות הנדרשות לקניית דירה ממוצעת, הוא הזוי מבחינת התאמתו למציאות .[ מדובר במשכורת שכולה מוקדשת לחסכון , כלומר זהו מדד כלכלי שבינו לבין אפשרות החיסכון המעשית של זוג צעיר, קיים פער עצום ] גם נתון של חסכון מצטבר של 80 משכורות חודשיות להשגת דירה אינו פשוט, אבל זהו היעד שצריך לחתור אליו.

באם התוכניות יקרמו עור וגידים, [דבר שנראה כעת פחות אוטופי] נהייה עדים לשינוי משמעותי, בהלך הרוח של הציבור הרחב . אך מה בדבר אותם זוגות צעירים, שמשכנו את עתידם לאחרונה וקנו דירה במחירים של היום. באם הממשלה תרצה להתחשב בהם [הסיכויים לכך קלושים ביותר], ניתן לתת להם זיכוי ממס עד הסכום שיקבע, כאשר זיכוי זה יתפרס על שנים, כדי שלא תיווצר הכבדה נוספת על התקציב.

שאלה נוספת היא מה יעשו אותם קבלנים בעלי הפרויקטים לבניה בטווח המחירים הנקוב, הרי ברור שעד שלא תיושם ההחלטה בפועל, או לחלופין עד שיתברר כי שוב עבדו על הציבור והתוכניות אינם שוות את הנייר עליו הן הודפסו, צפויים אתרי המכירות הספציפיים להיכנס להקפאה עמוקה.

אז זהו שלא. יכול לבוא מר קבלן ולומר: אני מזמין את כל הזכאים לחתום חוזים מותנים על הדירות, כולל תשלום מקדמה. במידה והיוזמה לביטול המע"מ הופכת לעובדה מוגמרת, אחרי שקיבלה את כל האישורים החוקיים, החוזה כולל לוח התשלומים שבו נכנס לתוקף. ובאם לצערנו היוזמה לא תצא לפועל, מוחזרת לכם המקדמה והחוזה בטל.

הרי אף אחד מאתנו אינו נביא ורק בעוד כחודשיים ניווכח בעובדות. האם "האסימון נפל" למקבלי ההחלטות והם ביצעו פניית פרסה לטובת מרבית האזרחים הנורמטיביים במדינה תוך שהם מפעילים פיקוח על המחירים והקבלנים, או שהם ממשיכים במדיניות התירוצים והברברת, כדי להמשיך וליהנות מעטיני השלטון כאילו הבעיה תתפוגג מעצמה [והיא לא…] והם מחוברים לנצח לעמדות השלטון [והם לא…].

sunset

ובמעבר חד מקורת גג למזון או לייתר דיוק על – מקסום הבריאות משימורי הטונה.

הישראלים בגדול אוהבים לאכול טונה, העניין הוא שמרביתנו צורכים את המוצר הפחות בריא. באופן כללי על הלגיטימיות של שימורים כחלק מינורי מתזונה בריאה, נכתוב כמה מילים בהמשך, אם כי הם אינם סותרים את הקביעה כי המזון בעולם אידאלי, צריך להיות כמה שיותר טבעי, טרי ובריא מבחינת הרכבו. אבל אנחנו חיים במציאות ובה עדיין שימורי טונה, הינם מזון לגיטימי, למרות הזיהום המתמשך באוקיינוסים וסכנת הכספית שעוברת מהדגה אלינו.

כמו כל מוצר, גם כאן יש הבדלי מחיר מרובים המגלמים בתוכם גם את איכות הנתחים, אבל אנחנו נתרכז בהבדלים הבריאותיים בין שימורי הטונה בשמן לבין אלו שבמים.

במחקר מ-2013 נמצא כי בשימורי טונה בשמן, אין כמעט את חומצת השומן הבריאה אומגה 3. בתזונה המערבית המודרנית גדל מאוד משקלה של חומצת השומן אומגה 6 למול אומגה 3 , דבר שעלול לגרום לתהליך דלקתי בגוף וזירוז מחלות קשות ומסכנות חיים .

כאמור בשימורי טונה בשמן [ שאיכותו לא נבדקה] אין כמעט אומגה 3 בדג עצמו [נסחפה לשמן] בעוד שבשימורי טונה במים , הטונה עצמה עשירה באומגה 3 ברמה גבוהה.

המסקנה ברורה: העדיפו שימורי טונה במים. [למהדרין קיימים שימורים בצנצנות זכוכית במחיר גבוה מאוד]. באם גם לכם יש בעיה עם הטעם, סחטו את המים מהמוצר, הוסיפו מעט שמן זית איכותי, מעט לימון ותבלינים עפ"י טעמכם ובתיאבון.

bufallo

וממזון לאופנה. על מיסוני – סיפורו של מותג מהעולם הישן.

הסיפור של משפחת מיסוני מעורר השראה והחודש כאשר הגיעו בהרכב משפחתי משולש [הנכדה הבוגרת, האם והסבתא המייסדת] לשבוע האופנה בתל אביב, התוועדנו לאנשים [היום בשונה מהעבר אלו בעיקר נשים] שמאחורי המותג.

תחילתו של הסיפור בתחילת שנות החמישים, זוג צעיר איטלקי ששם משפחתם הוא מיסוני, התחילו עסק זעיר בתחום האופנה, באמצעים מינימליים בחצר ביתם.

העסק שגדל והתרחב מאוד, זוכה להערכה מקצועית רבה ונחשב גם כיום לאחד ממותגי האופנה הנחשקים ביותר. בשונה מעסקי אופנה מפורסמים אחרים, מיסוני לא איבד את הד.נ.א. העסקי שלו, אשר בעיקרו מתבסס על שילוב של גיאומטריה וקוים זורמים, בצבעוניות מתחלפת ומובהקת .

היפה בסיפור הוא, כי הם סירבו לכל ניסיונות ההשתלטות והכסף הגדול [מאוד], שהוצע להם בעבור מכירת המותג. החברה נשארה בשליטת המשפחה, שהבהירה את סדר העדיפויות מבחינתה. רוצה לומר : שהיחסים הטובים והבין דוריים במשפחה, תוך שמירת הלכידות בתוכה, קודמים וחשובים הרבה יותר, מכל סכום כסף.

האמת , מותגי העל לסוגיהם , לא עושים עלי שום רושם, אבל הסיפור הזה באמת שונה, אז באם אתם יודעים על סייל רציני לסוודרים של מיסוני, תעדכנו גם אותי .

river

וכעת לחלקה הגדל והולך של הטכנולוגיה בחיינו, האם קיבלנו רק יתרונות, או שלצדם טמונה גם הסכנה.

הטכנולוגיה משדרגת את חיינו, אין ספק בכך, נזכיר מספר דוגמאות:

מערכת של טייס אוטומטי במטוס, תורמת לשיפור בטיחות הטיסה ומונעת את עייפות הטייסים.

מערכת של ניווט בכבישים חוסכת לנו זמן, מתח מיותר ומביאה אותנו בדיוק ליעדנו.

גם מערכת של GPS ימי משחררת אנשי צוות למנוחה, חוסכת בכוח אדם ומחשבת את המסלול הקצר ביותר.

רובוט רפואי אינו מושפע מרגשות ומסוגל לדייק ברמה שאינה אפשרית על ידי בן אנוש.

מחשב יכול לעבד נתונים בכמות ששום מומחה אנושי לא יכול להתחרות בה.

והרשימה של העליונות הטכנולוגית כמובן רק בתחילתה.

אבל – וזה אבל גדול! מה קורה כשמתגלה תקלה ?

על דוגמא קטנה אוכל לספר לכם מהחיים. כאשר אחד מבניי [רועי] מצא עצמו לפני כשנה, בפאתי כפר פלסטיני עוין באזור ירושלים. באם היה מצויד במפה ומביט גם בה, היה חוסך מעצמו אי נוחות גדולה מאוד.

כשלמדתי בזמנו להיות סקיפר היה צריך לנווט גם עם מפה.

אין לי ספק שגם היום [וגם בעתיד] חיילי צה"ל לומדים לנווט, גם בעזרת מפה טופוגרפית פשוטה.

lion

גם היום, הרופא צריך לפקח על הרובוט והטייס צריך להיות מיומן מספיק, למקרה שתתרחש תקלה בטייס האוטומטי.

ברור שהקידמה הטכנולוגית, הכוללת גם אוטומציה ומיחשוב, לא תיעצר. זוהי התפתחות מתבקשת שתלך ותגבר, אבל במקביל אסור לזנוח את השליטה והמיומנות האנושית, גם בדברים הבסיסיים. כי כשהמערכות הטכנולוגיות כושלות רק מיומנות האדם, יכולה לתת תשובה במצבי חירום.

לא כך היה לצערנו היה במאי 2008 ובפברואר 2009 . בשתי טיסות שונות, יצאה מכלל שימוש המערכת של טייס אוטומטי. הקברניטים [אמריקאי וצרפתי] לקחו את ההגאים לידיים ,אבל לרוע המזל שניהם פעלו לא נכון ובאופן לא מיומן ו- 277 הנוסעים ואנשי הצוות מצאו את מותם.

מאז בוצעו תרגולות רבות בחברות התעופה, כדי שמצבים דומים לא יישנו. הובהר שוב, כי אסור לזנוח את הידע, המיומנות וכושר ההחלטה של האדם, לשם טיפול במצבים הקריטיים, בהם הטכנולוגיה לרבות במערכות אוטומטיות או רובוטיות, מזייפת או קורסת.

desert

מכאן להמלצה על ספר ; אינטואיציה – להקשיב לקול הפנימי.

ספרה של ד"ר ג'ודית אורלוף.

אפרופו הנושא הקודם, לכאורה, ניתן היה להכין תוכנה המסווגת על פי תופעות גופניות/נפשיות ואשר מקצה בהתאם את סוגי התרופות והטיפולים ומייתרת את תפקידו של הרופא.

הספר "אינטואיציה להקשיב לקול הפנימי" הולך עוד צעד, ברור שצריך את הרופא האנושי ולא ניתן להסתפק בטיפולי מחשב, אבל במרבית המקרים, הרופא צריך להקשיב גם ליכולות האינטואיטיביות שלו, יכולות אותם ניתן לטפח אצל כל אדם ובכל גיל כדי למקסם את הכלים הטיפוליים ואת קבלת ההחלטות שלנו. ספר שבוודאי יעורר מחלוקת אצל חלק מהממסד הרפואי בגלל הנטייה הרוחנית שבו, אך הוא בהחלט מעניין לקריאה ומאתגר בגישתו.

DSC_1573צ (Large)

מעט המלצות לצילום וביקור בזמן הקרוב.

במוזיאון תל אביב לאמנות תערך תערוכתו של האמן והצלם ויק מוניס שהינו האמן הברזילאי המוכר ביותר בעולם. בתערוכה המקיפה יוצבו סדרות מפורסמות כגון "תמונות שוקולד" "תמונות זבל" ועוד. הפתיחה מ-28 מרץ.

החברה להגנת הטבע מארגנת טיולים וסיורים במסגרת "טבע עירוני" כשירות לציבור וללא תשלום. לפרטים על האירועים והסיורים הקרובים אליכם [ אפילו בתל אביב מתקיימים סיורים] התקשרו : 03-6388688 עד 29 מרץ.

למטיילים בצפון כדאי לשלב את פריחת הדובדבן שנמצאת כעת בשיאה.

באם אתם מטיילים באזור ירושלים נפתח מלון יהודה החדש בצמוד לגן החיות התנכי, המהווה מקום צילום יפה בפני עצמו. בנוסף ניתן להצטרף לסיורי הטרקטורונים בטבע שמסביב.

לפריקים של קולנוע – עד 6 אפריל יתקיימו בסינמטקים השונים הקרנות סרטים של פסטיבל הקולנוע הצרפתי ה-11.

 

עוד ציטוט שאני מקווה שתאהבו והמיוחס שוב לאלברט איינשטיין:

fly

הדמיון חשוב יותר מידע. ידע הוא מוגבל. דמיון – אינסופי.

תודה על תשומת לבכם גם לכתבות החדשות בעולם הצילום.

כתבת מיקס 7

על תמונה שקיבלה 15 מיליון צפיות מהעולם.

DSC_0676זממ (2) (Large)

מי שמכיר אותי, כנראה מכיר גם את התמונה שמעל [מאוד מכווצת כדי למנוע/להפחית העתקות ]. למי שלא, הנה הסיפור בקצרה. בתחילת הדרך שלי בתחום הצילום [לא מחשיב את כל השנים של צילומי שמחות משפחתיות ותיעוד טיולים] העליתי צילומים פשוטים שלי לאתר פיקאסה של גוגל. באוגוסט 2011 נבחרה התמונה הזו על ידי פיקאסה כתמונה זוכה. בכל תמונה שמועלית בפיקאסה יש נומרטור [מד צפיות] שעל פיו צפו בתמונה כ- 15 מיליון איש מהעולם [חלק גם כתבו ביקורות מפרגנות ומרגשות ]. אז כן ללא פוליטיקה, העולם באמת יכול להפוך לכפר גלובאלי "קטן".

[ באם יש לך זמן מצ"ב קישור לכתבה שהתמונה תופסת בה מקום נכבד –  קישור לכתבה ]

להשלמת נושא אפקט הזברה בו אנחנו עוסקים, הנה עוד קצת צילומים כדי להשלים "התמונה"

DSC_4202מ (Large)

 

 

DSC_0942צצ (Large)

הלקח המרכזי לטעמי מהנושא הוא, שתמונות טובות [וודאי כאלה עם היבט אמנותי לדעתכם] זקוקות לחשיפה וכמה שיותר מאסיבית. אז זה פחות משנה באם אתם מקצוענים, הזוכים לניקוד גבוה באתרים כמו 1x או px500 ואחרים או בחרתם לפרסם בפורום צילום מקומי [בהזדמנות אכתוב על היתרונות והחסרונות של ההשתתפות בפורומים המקומיים]. התמונות [כאמור המיוחדות בעלות ערך מוסף] זקוקות לחשיפה וחשיפה משמעותה מעבר למשפחה וחברים, כדי לקבל פידבק כמה שיותר רחב ולשתף כמה שיותר אנשים בראיה וביצירה המיוחדת שלכם.

DSC_0351מ (Large)

ונעבור לפרסומות [ממש בקטנה….]

אנחנו מוצפים בפרסומות, בכל אמצעי התקשורת יותר מדי פרסום על מעט מדי תוכן מועיל.

מדי פעם אני נתקל בפרסומות ואיך להגיד בעדינות: ההיגיון המוצק אינו הצד החזק שלהן.

קחו למשל פרסומת שהייתה של חברת הביטוח הראל, פחות או יותר זה הולך ככה:

אולי יש לך ביטוח בריאות, אבל אין לך הראל . הראל חברת ביטוחי הבריאות הגדולה בישראל.

רגע מפרסם נכבד, באם יש לי כבר ביטוח בריאות ואתם הגדולים בתחום, מן הסתם הסיכויים שלי , להיות בעל פוליסה של הראל גבוהים יחסית, לא…..

דוגמא לפרסומת נוספת הינה: טיוטה ראב 4, הרכב שהמציא את קטגוריית הפנאי שטח.

אתם מדמיינים את הרכב יושב בשולחנות השרטוט וצועק: יש! המצאתי קטגוריה חדשה..

אגב לפחות עוד חברה יפנית אחת, פרסמה בעבר שהיא המציאה את הנישה הספציפית בתחום ובכלל האם זו המצאה ? או התפתחות תהליכית…..טוב זה היה נושא זניח, בואו נעבור לדברים יותר חשובים.

DSCע_0473ש (Large)

על מגמת ההשמנה ההולכת ומתרחבת ….ומדדים שכדאי להכיר.

החודש התפרסמו נתונים לפיהם מגמת ההשמנה בילדים ובמבוגרים הולכת ומתרחבת . כמעט כל ילד שלישי נחשב לשמן וכמעט כל גבר שני בגילאי 55-60 נחשב כבר לשמן [ BMIגדול מ-25 ].

האמת כשאני עובר כמוכם ברחוב וזו אינה ההתרשמות שאני מקבל, התמונה המצטיירת נראית הפוכה, יותר אנשים עושים הליכות וריצות, יותר נמצאים בחדרי כושר ובכל זאת ההנחה היא שהנתונים אינם מצוצים מהאצבע וגם באם הבעיה אינה כל כך רחבה, עדיין היא משמעותית וחשובה לבריאות. מעבר לפעילות הגופנית, תזונה נכונה, הפחתת מתח ועוד נתעכב ברשותכם הפעם על שני מושגים [מדדים] שיש להם השלכה ישירה על ההשמנה והבריאות.

המושג הראשון הינו האינדקס הגליקמי [קיים גם עומס גליקמי אבל לצרכינו האינדקס מספק]. במילים פשוטות מדובר על העלאת הסוכר בגוף, מיחידת מזון ספציפית, בגודל נתון.

הבעיה נובעת מהפחמימות שנמצאות לא רק במוצרי דגנים ומאפים, אלא גם בפירות בחלק קטן מהירקות, והאגוזים, במוצרי חלב משקאות ומיצים טבעיים ועוד.

קיימים מוצרי מזון בעלי פחמימות באינדקס גליקמי נמוך ואחרים בעלי אינדקס גליקמי גבוה . הסולם נע מ- 0 ועד 110 הגבוה ביותר.

מאכלים בעלי אינדקס גליקמי גבוה, עלולים להרע מצב של השמנה, סכרת ועוד.

לדוגמא דובדבנים הם פירות בעלי אינדקס גליקמי נמוך [22] ואילו תמרים יבשים בעלי אינדקס גליקמי גבוה [103].

אורז יסמין בעל אינדקס [109] ואורז בסמטי [58].

את טבלת מיני המזונות והאינדקס הגליקמי ניתן למצוא באינטרנט [רצוי להשוות מספר טבלאות] ובספר : מהפכת הגלוקוז.

הוספת שומן בריא [במידה] כגון אגוזים או שמן זית ו/או תוספת של מיץ לימון מנמיכים את האינדקס הגליקמי .

עירוב של מזונות בעלי אינדקס גליקמי גבוה ונמוך ייתן תוצאה ממוצעת בהתאם לכל סוג מזון.

DSC_6475צ

הבהרה: אין באמור כדי להוריד את המזונות בעלי אינדקס גליקמי גבוה ובעלי ערך בריאותי מן התפריט של אדם בריא, אלה יש כאן עוד מדד שכדאי להכיר ולהתחשב בו, במידת האפשר.

המדד השני שקשור לנושא, הינו מדד חומציות ובסיסיות הנובע מאכילת מיני מזונות שונים, המשפיעים על בריאות הגוף.

מדד הנושא PH נע מ- 0 ל- 14 כאשר 7 היא נקודת האיזון.

רמת החומציות הטובה לגופנו הינה 6.8- 7.5 . חומציות גבוהה גורמת לעצמות חלשות ושברים [ הגוף שרוצה להגיע לאיזון, מפצה את עצמו על ידי לקיחת סידן מהעצמות] הגברת סיכון לסרטן ועוד.

בגדול מרבית הירקות והפירות מעלים בסיסיות ומוצרי בשר, מרבית הדגנים, גבינות וכ"ו מעלים חומציות. ההמלצה לאכול יותר מוצרים יוצרי בסיס ממוצרים יוצרי חומצה. [ המהדרים מדברים על 70% מזונות יוצרי בסיס]

ניתן להיעזר בטבלאות באינטרנט [השוו כמה כי ישנם הבדלים מסוימים] ובספרות.

הערות: מיץ לימון והדרים למרות התחושה החמוצה בפה הינם בסיסיים, לכן משקה של מים ומיץ לימון מסייע להורת החומציות.

למי שאוהב מיץ מעשב חיטה/ עשב שעורה, אלו מיצים בעלי השפעה בסיסית משמעותית. [קיימים גם כתוספים והוספתם לתפריט חומצי תעזור בנטרולו]

אגב הנושא מושפע לא רק ממזון .סטרס ומתח מעלים חומציות, צחוק ועיסוי נעים, מעלים בסיסיות.

DSC_1513מ

בואו נעשה אתנחתא לחיוך :

הפעם ממדרשו של גראו'צו מרקס [קומיקאי יהודי – אמריקאי] שאמר:

תנו לי ספה נוחה, כלב, ספר טוב, ואישה יפה.

אחר כך תשלחו את הכלב לקרוא את הספר במקום אחר ותנו לי קצת ליהנות.

ועוד משהוא בקטנה, שאלו את שארל דה גול, האם אתה מאושר ?

והוא ענה : מה אני אידיוט…

 

בואו נחזור למציאות פחות מחייכת : על חברה שרוצה להקטין את כמות הרוע בתוכה.

לצערנו, אנחנו שומעים לא מעט, על התנהגות עבריינית במזיד שמביאה לקורבנות בנפש בכביש, במוקדי הבילוי, ברחוב ובבתים.

במקרים רבים בהם העבריינים כבר מובאים לדין, הם מצליחים לחמוק מעונש משמעותי, בעזרת עורכי דין מתוחכמים ומערכת משפט רפה, המשדרת מסר לפיו, אולי הפשע משתלם.

לעניות דעתי המצב הזה חייב להשתנות!

עבריין בעיקר סידרתי [לא מדובר במעידה חד פעמית] כדאי שיהיה ניתן לזהות, כדי שהחברה הנורמטיבית תדע להיזהר.

מוצע שבתעודת הזהות של העבריין, יהיה סימון בולט המהווה אינדיקציה לביצוע פשעים בעבר. גם חשבונותיו בבנקים וההמחאות האישיות, יסומנו בבחינת ידע הציבור וייזהר.

לאחר x שנים ללא עבר פלילי ובמקרה של תרומה לקהילה, ניתן יהיה להסיר הזיהוי.

באופן כזה לדעתי, הפשעים יצומצמו ותהייה חשיבה נוספת מצד העבריין בפועל, האם לא כדאי לוותר על ביצוע פשעים נוספים בעתיד.

כל זאת מומלץ לעשות, בתוספת הגברת החינוך לערכים, הגברת הפעילות המשטרתית למניעה והגברת הענישה במקרי פשע שנדונו והוכחה אשמתם.

DSC_1843מצ (Large)

המלצה על ספר עיון חדש.

קיימים הרבה מאוד ספרים על השבחת הכישורים האישיים והצלחה במישור האישי והעסקי, רבים מתוכם חוזרים על מנטרות לעוסות וידועות, מעטים עוסקים בשינוי פנימי מהותי, תוך שהם יוצקים תוכן חדש וכלים פשוטים המאפשרים את שיפור הרצוי. אחד מאותם מעטים יצא לאחרונה לאור אצלנו .שם הספר: אינטליגנציה חיובית והמחבר הינו: שירזאד צ'אמין . [הוצאת מטר]. במילה אחת למתעניינים – מומלץ.

DSC_0190צ (Large)

עוד סיבה להביע אהבה.

חג האהבה וולנטיין דיי, נחגג ב- 14 לפברואר. למעשה זהו חג נוצרי, שמקובל היום במרבית העולם המערבי ואומץ בחלקו גם כאן, [אולי מסיבות מסחריות] למרות ט"ו באב שלנו.

מרבית השירים שאנחנו שומעים או קוראים קשורים לאהבה, אפילו אני כתבתי כמה ואין לי מושג ירוק, למה דווקא את השיר הבא אשמח שתקראו כעת , אולי בגלל שיש לו סיום אופטימי ?

 

הארה

" כל כך הרבה ספרים קראת ,שהראו לך את הדרך הנכונה

אז למה אצלך , יש דווקא , סמני שאלה והדרך עקלקלה,

 

כל כך הרבה מומחים פגשת , שהסבירו לך איך עוברים,

לנתיב המהיר , של חיים מאושרים ומלאים,

אבל אתה המשכת להלך בדרכים צדדיות , מדשדש ,

וגם נופל ,לפעמים.

 

כל כך הרבה סיפורי הצלחה שמעת,

על אנשים באור הזרקורים

ואתה מחפש ונתקל, וחשוך לך לעיתים.

 

כל כך הרבה משפטים חכמים ,

שיננת ואותם רצית לשבץ ברגעים הנכונים,

אך כשהיא עמדה במפתן הדלת,

נשארת שוב ללא מילים.

 

ובבוקר…ובבוקר כבר זרחה השמש,

והיא התמתחה לצידך והיה לה חיוך מושלם,

ובשפתיים טעם של דובדבן ,הכי מתוק בעולם.

 

ולא חיפשת יותר דרך נכונה ,או נתיב מהיר,

אפילו אור זרקורים ומשפטים חכמים,

נראו לך פתאום , ממש מיותרים.

 

ורצית רק דבר אחד , ממש קטן,

שזה יישאר ככה, כמו שזה,

בלי שינויים, בלי שיפורים,

בלי תיאורים נמלצים.

 

פשוט ככה- אתה והיא ,

מתעוררים ,מחייכים, מתחבקים,

וכל השאר, הא… את זה , נשאיר למומחים. "

DSC_0520צ (Large)

אחרי הסיום החביב בשיר עוד משהוא בקצרה לגבי האופטימיות [ רק על קצה המזלג, נרחיב על כך באחת הכתבות הבאות]

במחקר מקיף שארך כ-50 שנה על נזירות, נמצא שהנזירות עם הגישה החיובית והאופטימית חיו בממוצע 10 שנים יותר מהנזירות שנטו לפסימיות ומחשבות שליליות.

אז נכון שהכוס חצי מלאה……איזו שאלה………. לחיים……….